Informacja o możliwości złożenia propozycji zadań do projektu grantowego – edukacja pozaformalna
Biuro Lokalnej Grupy Działania „Pogórze Przemysko-Dynowskie” informuje, że przygotowuje się do opracowania Projektu Grantowego w ramach przedsięwzięcia P.2.4 Wsparcie uczniów w rozwoju ich zainteresowań i uzdolnień poza edukacją formalną.
Jest to przedsięwzięcie zaplanowane do realizacji w Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2023-2029 Lokalnej Grupy Działania Pogórze Przemysko-Dynowskie w ramach Celu 2. Poprawa dostępu do usług edukacyjnych i atrakcyjnych miejsc pracy na rynku lokalnym.
Potencjalnych grantobiorców zapraszamy do składania propozycji zadań do ww. projektu grantowego.
Propozycje zadań należy składać na formularzu udostępnionym przez LGD drogą mailową, na adres: lgdpogorze@interia.eu, w terminie do 23.08.2024r. (piątek)
Uwaga! Termin na składanie Propozycji zadań zostaje wydłużony do 02.09.2024r.
Do pobrania: Formularz Zgłoszenia Propozycji Zadania do projektu grantowego LGD (plik .docx)
Dodatkowe informacje:
Projekt grantowy będzie objęty finansowaniem w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Podkarpacia na lata 2021-2027.
Nazwa interwencji: 149 – Wsparcie na rzecz szkolnictwa podstawowego i średniego (z wyłączeniem infrastruktury) (FEPK.08.01, FEPK.08.03)
Rodzaje operacji: (EFS+) – FEPK.08.01
Rozwój zdolności uczniów poza edukacją formalną:
− wsparcie różnych form rozwijających kompetencje, uzdolnienia, umiejętności, wiedzę oraz zainteresowania uczniów (np. poprzez zajęcia realizowane w obszarze bezpośrednio związanym z tematem rozwijanych kompetencji umiejętności, uzdolnień i wiedzy; korepetycje, szkolenia, warsztaty, wyjazdy studyjne i szkoleniowe, półkolonie tematyczne),
− wsparcie działań służących pomocy uczniom w radzeniu sobie w trudnych sytuacjach, rozwiązywaniu problemów (np. związanych z pandemią COVID-19; stresem, wymaganiami i obowiązkami, presją społeczną i medialną),
− zajęcia dydaktyczno-wychowawcze skierowane do uczniów z trudnościami edukacyjnymi,
− zajęcia zwiększające wiedzę uczniów na temat zmian klimatycznych oraz zielonych umiejętności i kompetencji.
Cel szczegółowy:
EFS+.CP4.F – Wspieranie równego dostępu do dobrej jakości, włączającego kształcenia i szkolenia oraz możliwości ich ukończenia, w szczególności w odniesieniu do grup w niekorzystnej sytuacji, od wczesnej edukacji i opieki nad dzieckiem przez ogólne i zawodowe kształcenie i szkolenie, po szkolnictwo wyższe, a także kształcenie i uczenie się dorosłych, w tym ułatwianie mobilności edukacyjnej dla wszystkich i dostępności dla osób z niepełnosprawnościami. (FEPK.08.01 Rozwój zdolności uczniów poza edukacją formalną)
Grantobiorcami mogą być wszystkie podmioty z wyłączeniem osób fizycznych (nie dotyczy osób prowadzących działalność gospodarczą lub oświatową na podstawie odrębnych przepisów).
Głównymi odbiorcami wsparcia będą uczniowie szkół i placówek systemu oświaty z terenu objętego LSR.
Złożenie Propozycji zadań do projektów grantowych będzie punktowane w ramach Lokalnych Kryteriów Wyboru.